Web Tasarım kurumlar ve kişiler için artık teknolojinin de gelişmesi sayesinde en önemli tanıtım araçları arasında yer almaya başladı ürün veya hizmetler ile kişilerin kendi hakkında ziyaretçilerine detaylı bilgiler sunmasına ve online olarak ticaret yapmasına da olanak tanıyor. Açılan bir web sayfasında doğru ve geniş kitlelere ulaşabilmak adına bir takım işlemlerin doğru yapılması büyük önem teşkil ediyor.

Nedir bu önemli işlemler;
  • Responsive (Duyarlı Ekran) Tasarım Desteği

Gelişen Teknoloji ile birlikte cep telefonları tabletler akıllı tvler ve masaustu bilgisayarlar derken farklı büyüklükte ekranlar da piyasaya çıktı buna etki olarak yapılan web sayfalarının ekran büyüklüklerine göre görsel ve içerik yazılarının doğru gösterilmesi kullanıcıların web sayfanızı tercih etmesinde ve ziyaretcilerinizin artmasında önemli bir etkisi vardır.

  • Web Sayfasının Hızı

Web Sayfası tasarlanırken kullanılan kodlama yapısı ve görsellerin kalitesi, kullanılan sunucunun cevap verme süresi gibi etkiler web sayfasının hızına etki eden unsurlardır dünya çapındaki tüm araa motorlarının da web sayfalarını listelerken açılış hızına dikkat etmesi web sayfasının cevap verme süresini gözler önüne seriyor. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların da hızı önemsediği varsayılırsa hızın önemi oldukça artıyor unutulmamalıdır ki insanlar bir web sitesine girerken yavaş açılmasını  fark ettiklerinde siteye gimeden çıkabilmektedir. 🙂

  • Etkili Bir Seo Çalışması

Seo (Search Engine Optimization)  yani arama motorları optimizasyonu tasarımdan farklı olarak web sayfasının google ve diğer arama motorlarında yer alan sıralamasının optimize edilerek belirlenen anahtar kelimelerde arama yapıldığında ilk sıralara yükselterek daha fazla ziyaretciye ulaşmanızı sağlar seo çalışması tek başına yeterli bir işlem değildir sitenin responsive uyumlu ve web sayfasının hızı da bir araya geldiğinde etkisi görülebilir.

 

Genel Anlamıyla bir web sayfasının oluşması yukarda bahsedilenlerden ibarettir ancak bazı ek işlemler ve eklemeler istenen projeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Oluşturduğumuz Bazı Web Sayfaları